Niektórzy twierdzą, że kształt ludzkiego nosa może wiele powiedzieć o charakterze jego właściciela.

Który jest twój? Co zdradza?

Jak możesz być postrzegany po zabiegu operacji plastycznej nosa?

Z przymrużeniem oka:

Nos prosty, grecki (np. Kate Middleton) – osoby z takimi nosami są uznawane powszechnie za piękne i szlachetne. Posiadacze nosów prostych lubią stawiać sobie wysoką poprzeczkę i bardzo trudno godzą się z porażką. Grecki nos świadczy o doskonałych zdolnościach organizatorskich, a także logicznym myśleniu i rzeczowości.

Nos zadarty (np. Marylin Monroe) – ludzie z zadartymi nosami są miłe i optymistycznie nastawione do życia. Mają bardzo bogatą osobowość i wysoko rozwinięty instynkt opiekuńczy – obdarzają bliskich sporą dawką miłości. Ponadto, wykazują się niesłabnącym entuzjazmem do nowych doświadczeń, również na gruncie seksualnym.

Nos zadarty i krótki (np. Muhammad Ali) – ten typ nosa charakteryzuje ludzi bystrych i uzdolnionych, zarówno pod względem umysłowym jak i fizycznym. Posiadacze takich nosów błyskawicznie reagują na dane sytuacje i potrafią z uwagą słuchać innych.

Nos mięsisty (np. książe Filip) – osoby o takich nosach są zazwyczaj hojne, wrażliwe i bardzo emocjonalne – lubią pomagać innym.

Nos orli (np. John Lennon) – posiadacze takich nosów są bardzo opanowani i nigdy nie działają pochopnie. Chcą zawsze podążać własną drogą i rzadko idą w ślad za tłumem. Największe szczęście przynosi im możliwość realizacji własnych celów i projektów.

Nos jastrzębi (np. Barbra Streisand) – jest najmniej atrakcyjny wśród wszystkich kształtów. Podobno ich posiadacze mają ogromne poczucie humoru i duży dystans do siebie.

Nos spiczasty (np. Helen Mirren) – właściciele takich nosów są bardzo tolerancyjni i altruistyczni. Czasem jednak bywają nieco naiwni.

Nos rzymski (np. Tom Cruise) – posiadacze takich nosów są odważni, ambitni i zdroworozsądkowi. Lekko zakrzywiony na grzbiecie nos charakteryzuje przywódców – jest oznaką silnej osobowości. Ludzie z rzymskimi nosami potrafią wpływać na innych; są też dobrymi organizatorami i rzadko bywają agresywni.

Nos falisty (np. Tara Palmer-Tomkinson) – charakteryzuje osoby bardzo wesołe i dynamiczne, które lubią gdy wokół zawsze coś się dzieje.

Nos haczykowaty (np. Richard Nixon) – posiadacze takich nosów są perfekcjonistami w tym, czym się zajmują. Ci ludzie bardzo dbają o szczegóły – wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Nos z szerokimi nozdrzami (np. Julia Roberts) – osoby posiadające taki kształt nosa są apodyktyczne. Uwielbiają także być w centrum wszelkich wydarzeń.

Nos w kształcie „L” (np. Harry Redknapp) – jest charakterystyczny dla ludzi negatywnie nastawionych do życia i mających niewielkie poczucie humoru. Posiadacze takich nosów bywają gruboskórni i zawsze obstają przy swoim.