Najważniejsze zalecenia dla Pacjenta po operacji nosa:

1. Poinformuj lekarza/szpital jeśli po zabiegu wystąpi obfite krwawienie. Po operacji plastycznej nosa możesz spodziewać się delikatnego sączenia się krwi z nosa w pierwszych dniach po operacji ale nigdy obfitego krwawienia.
2. Przyjmuj przepisane leki zgodnie z zaleceniami i często używaj soli fizjologicznej/olejków do nosa, aby utrzymać wilgotność w jamie nosa. Jeśli wystąpi wysypka, biegunka lub jakiekolwiek inne działania niepożądane po zapisanym leku, należy przerwać jego przyjmowanie i skontaktować się z lekarzem/szpitalem.
3. Śpij z głową uniesioną do góry.
4. Adekwatnie do swoich możliwości staraj się być aktywnym. Leżenie w łóżku przez dłuższy czas może powodować zakrzepicę żylną i potencjalnie poważne komplikacje.
5. Niech rodzina/osoba bliska pozostanie z Tobą w pierwszych dniach po zabiegu. Jeśli masz małe dzieci którymi musisz się opiekować poproś kogoś o pomoc na okres rekonwalescencji.
6. Nie wydmuchuj forsownie nosa.
7. Jeśli możesz skorzystaj z elektrycznego nawilżacza powietrza, zwłaszcza gdy powietrze w pomieszczeniu w którym śpisz jest suche. Dużo i często pij wodę mineralna niegazowaną.
8. Jeśli pojawi się gorączka, dreszcze, niezdolność do picia lub jedzenia poinformuj o tym lekarza/szpital.